Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Sala Doświadczania Świata SNOEZELEN
Sala Doświadczania Świata SNOEZELEN to „pomieszczenie terapeutyczne wyposażone w urządzenia wytwarzające odpowiednio dobrane bodźce pobudzające takie zmysły jak  wzrok, słuch, dotyk i inne. Snoezelen, w Polsce nazywany jako Sala Doświadczania Świata, jest jedną z bardziej popularnych metod w pracy terapeutycznej z osobami z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, z zaburzeniami psychicznymi, z uszkodzeniami mózgu, z chronicznymi bólami i z innymi problemami  zdrowotnymi. Niektóre osoby mają nietypową wrażliwość na bodźce zmysłowe, dźwięk, zapach, dotyk, mogą być nieprzyjemne oraz wywoływać niepokój, lęk czy też stres. Może to powodować większe trudności w koncentracji uwagi i kontrolowaniu swojego zachowania w niektórych miejscach (np. głośnych, zatłoczonych, ze sztucznym oświetleniem). Środowisko sensoryczne może przynosić korzyści nie tylko osobom autystycznym, ale także osobom z zaburzeniami integracji sensorycznej i chorobą Alzheimera, osobom starszym z demencją. Ze Snoezelen korzystają  także  ludzie  zdrowi najczęściej  w  celu  relaksacji i odprężenia.
W S.D.Ś prowadzone są zajęcia rewalidacyjne z osobami głębiej upośledzonymi umysłowo, ze sprzężonymi zaburzeniami, mające na celu stymulację  poli-sensoryczną,  pobudzanie  zmysłów,  wyzwalanie  aktywności  własnej osób poddanych  terapii,  zwiększenie  ich  możliwości  nawiązania  i utrzymania kontaktu z opiekunem, a także sprzyjających wyciszeniu emocjonalnemu, łagodzeniu stresów, relaksacji, odprężeniu oraz doświadczaniu  poczucia bezpieczeństwa.  Niewątpliwie Sala Doświadczania Świata przynosi wiele  korzyści pacjentom a w szczególności dzieciom z autyzmem, poprawia ich  koncentrację, świadomość, koordynację, uwagę oraz socjalizm

SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA (środowisko sensoryczne)
Do niezbędnej terapii wymagane jest Pomieszczenie terapeutyczne (Sala Doświadczania Świata), które jest  wyposażone w urządzenia wytwarzające odpowiednio dobrane bodźce pobudzające zmysły.  Głównymi atrybutami Sal są różne urządzenia, które dzięki wyrazistym i intensywnym bodźcom zmysłowym pobudzają aktywność pacjentów.
Każdy z naszych zmysłów, wzroku, węchu, dotyku i słuchu jest pobudzany odpowiednim do tego sprzętem. Wszystkie nasze zmysły wymagają stymulacji, aby pracowały najlepiej, jak potrafią. Stwierdzono, że stymulacja sensoryczna zwiększa zachowania poznawcze i poprawia zrozumienie otoczenia. Udowodniono, że czas spędzony w środowisku Multi-sensorycznym zwiększa  zdolności motoryczne, kreatywność, relacje społeczne i komunikację oraz ogólną świadomość otaczającego świata.  
 
Dywany światłowodowe jako odmienny element do przeżywania Sal Doświadczania Świata
  • dostępne w różnych wymiarach i kształtach (koła, kwadraty, prostokąty, trójkąty, sześciany, istnieje możliwość wykonania nietypowego wymiaru i kształtu pod zamówienie)
  • niewielka średnica światłowodów czyni je niewidocznymi na tle gęstego runa.
  • zróżnicowane funkcje generatora pozwalają uzyskać ciekawe efekty świetlne na dywanie, intuicyjne sterowanie za pomocą radiowego pilota
  • zestaw aktywny sterowany z pilota radiowego, ze zmianą barw, funkcje płynnego przejścia kolorów, opcjonalnie z efektem migotania.
  • materiał z którego jest wykonywany dywan wysokiej jakości poliamid lub poliester, krawędzie dywanu są zabezpieczone obrębianiem
  • każdy dywan światłowodowy posiada przewód ze światłowodami służący do podłączenia źródła światła maksymalny dystans miedzy generatorem a dywanem to 80cm. Elastyczny przewód jest wykonany z silikonowej osłony zbrojonej stalowym peszlem - odpornym na uszkodzenia mechaniczne np "nacisk buta"

Istnieje możliwość wykonania dywanu pod indywidualne zamówienie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium