Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Producenci

Sala Doświadczania Świata SNOEZELEN
Sala Doświadczania Świata SNOEZELEN to „pomieszczenie terapeutyczne wyposażone w urządzenia wytwarzające odpowiednio dobrane bodźce pobudzające takie zmysły jak  wzrok, słuch, dotyk i inne. Snoezelen, w Polsce nazywany jako Sala Doświadczania Świata, jest jedną z bardziej popularnych metod w pracy terapeutycznej z osobami z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, z zaburzeniami psychicznymi, z uszkodzeniami mózgu, z chronicznymi bólami i z innymi problemami  zdrowotnymi. Niektóre osoby mają nietypową wrażliwość na bodźce zmysłowe, dźwięk, zapach, dotyk, mogą być nieprzyjemne oraz wywoływać niepokój, lęk czy też stres. Może to powodować większe trudności w koncentracji uwagi i kontrolowaniu swojego zachowania w niektórych miejscach (np. głośnych, zatłoczonych, ze sztucznym oświetleniem). Środowisko sensoryczne może przynosić korzyści nie tylko osobom autystycznym, ale także osobom z zaburzeniami integracji sensorycznej i chorobą Alzheimera, osobom starszym z demencją. Ze Snoezelen korzystają  także  ludzie  zdrowi najczęściej  w  celu  relaksacji i odprężenia.
W S.D.Ś prowadzone są zajęcia rewalidacyjne z osobami głębiej upośledzonymi umysłowo, ze sprzężonymi zaburzeniami, mające na celu stymulację  poli-sensoryczną,  pobudzanie  zmysłów,  wyzwalanie  aktywności  własnej osób  poddanych  terapii,  zwiększenie  ich  możliwości  nawiązania  i utrzymania kontaktu z opiekunem, a także sprzyjających wyciszeniu emocjonalnemu, łagodzeniu stresów, relaksacji, odprężeniu oraz doświadczaniu  poczucia bezpieczeństwa.  Niewątpliwie Sala Doświadczania Świata przynosi wiele  korzyści pacjentom a w szczególności dzieciom z autyzmem, poprawia ich  koncentrację, świadomość, koordynację, uwagę oraz socjalizm

SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA (środowisko sensoryczne)
Do niezbędnej terapii wymagane jest Pomieszczenie terapeutyczne (Sala Doświadczania Świata), które jest  wyposażone w urządzenia wytwarzające odpowiednio dobrane bodźce pobudzające zmysły.  Głównymi atrybutami Sal są różne urządzenia, które dzięki wyrazistym i intensywnym bodźcom zmysłowym pobudzają aktywność pacjentów.
Każdy z naszych zmysłów, wzroku, węchu, dotyku i słuchu jest pobudzany odpowiednim do tego sprzętem. Wszystkie nasze zmysły wymagają stymulacji, aby pracowały najlepiej, jak potrafią. Stwierdzono, że stymulacja sensoryczna zwiększa zachowania poznawcze i poprawia zrozumienie otoczenia. Udowodniono, że czas spędzony w środowisku Multi-sensorycznym zwiększa  zdolności motoryczne, kreatywność, relacje społeczne i komunikację oraz ogólną świadomość otaczającego świata.  

1. Zestaw światłowodowy do Sal Doświadczania Świata
 
Osłonki stosowanych światłowodów, nie zawierają ftalanów i została zabezpieczona antybakteryjną powłoką , która zapewnia 24-godzinną ochronę antybakteryjną przez cały okres użytkowania produktu.
 
A. Światłowody standardowe
Zestawy oparte na światłowodach z miękką osłoną o średnicy zewnętrznej  3mm .Elastyczne i bezpieczne w użyciu światłowody polimerowe wykonane w przezroczystej osłonie PVC ze specjalnym (unikalny termoforming) zakończeniem światłowodów (zdecydowanie bezpieczne, bez klejonych końcówek które pacjent może połknąć)
Element jest przygotowany do wykorzystania do swobodnego i bezpośredniego kontaktu przy terapii poli-sensorycznej  
Bezpieczny ze względu na zastosowanie niskonapięciowego źródła światła (zasilacz wtyczkowy)
Zestawy są sterowane z wewnętrznego programu lub pilota radiowego RF (bezpośredni wybór koloru, ściemnianie, funkcje przejścia kolorów etc. regulacja czasu zmiany kolorów)
Długa żywotność układu i niski pobór prądu.
 
B. Światłowody standardowe UV 
Zestawy oparte na światłowodach UV również są wykonane  z miękką osłonki o średnicy zewnętrznej  3mm.  Dodatkowo są realizowane w kilku kolorach, co czyni wiązkę  niesamowicie barwną.  Czynnik UV dodatkowo podbija efekt świetlny. 
 
C. Światłowody  JUMBO
Zestawy oparte na  grubych światłowodach, które są bardziej wyczuwalne w dłoni przy terapii. Osłonki są w wykonywane w wersji prostej lub karbowanej. 
 
D. Światłowody BAMBO
Zestawy  Jumbo z efektem UV z karbowaną osłoną
Wiązka światłowodowa Bamboo  składa się ze światłowodów o większej średnicy, wykonanych z włókien polimerowych, które są otoczone powłoką reagującą na promieniowanie UV. Osłona jest  specjalnie kształtowana na długości, przez dodatkowe zgrubienia światłowody są jeszcze bardziej wyczuwalne w dłoniach. Powłoka z "efektem bambusa" zapewnia doskonałą stymulację dotykową, a także sprawia, że światłowody są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w obsłudze. Włókna zostały poddane obróbce - posiadają specjalne nacięcia , aby umożliwić dodatkową emisję światła wzdłuż ich długości.
 
2. Dywan światłowodowy
 
Dywany światłowodowe jako odmienny element do przeżywania Sal Doświadczania Świata
  • dostępne w różnych wymiarach i kształtach (koła, kwadraty, prostokąty, trójkąty, sześciany, istnieje możliwość wykonania nietypowego wymiaru i kształtu pod zamówienie)
  • niewielka średnica światłowodów czyni je niewidocznymi na tle gęstego runa.
  • zróżnicowane funkcje generatora pozwalają uzyskać ciekawe efekty świetlne na dywanie, intuicyjne sterowanie za pomocą radiowego pilota
  • zestaw aktywny sterowany z pilota radiowego, ze zmianą barw, funkcje płynnego przejścia kolorów, opcjonalnie z efektem migotania.
  • materiał z którego jest wykonywany dywan wysokiej jakości poliamid lub poliester, krawędzie dywanu są zabezpieczone obrębianiem
  • każdy dywan światłowodowy posiada przewód ze światłowodami służący do podłączenia źródła światła maksymalny dystans miedzy generatorem a dywanem to 80cm. Elastyczny przewód jest wykonany z silikonowej osłony zbrojonej stalowym peszlem - odpornym na uszkodzenia mechaniczne np "nacisk buta"

3. Baldachim

Baldachim światłowodowy SNOEZELEN jest przyrządem do stymulacji Poli-sensorycznej z przeznaczeniem do Sal Doświadczania Świata w formie wiszących światłowodów jako „wodospad światłowodowy”. Element jest przygotowany do wykorzystania do swobodnego i bezpośredniego kontaktu przy terapii Poli-sensorycznej.

4. Kolumna (tuba) wodna

W wypełnionej wodą destylowaną kolumnie z przeźroczystego poliwęglanu przemieszczają się podświetlane w różnych kolorach pęcherzyki powietrza. Dotykając kolumny odczuwamy wibracje i drgania.  Kolumna jest dostępna w wersji wolno stojącej z podstawą drewnianą i podstawą metalową ( w tym wariancie względów bezpieczeństwa kolumny dokręcamy specjalnym uchwytem  do ściany)

5. Kolumna (tuba) LED

6. Panel (kaseton) świetlny LED

7. Interaktywny panel SENSORIC

8. Interaktywny panel podłogowy

9. Panel LED DYNAMIC audio

10. Panel cieczowy FLUENCE

Panel cieczowy jest ciekawym elementem z przeznaczeniem do  przedszkola czy sal doświadczania świata. Stabilne antypoślizgowe kafelki sensoryczne umożliwiają świetną zabawę z "przelewającą się cieczą", dzieci mogą po nich chodzić, tańczyć i naciskać płytki, które to zmieniają raz po raz swoje wzory. Wewnątrz płytek znajduje się nietoksyczny barwnik, który pod wpływem dotyku zmienia swoje położenie i tym samym zmienia kolorowy wzór. Panele  dotykowe pobudzają wyobraźnię i zachęcają dzieci do zabawy oraz rozwijają ciekawość.  Panele FLUENCE występują również w wersji edukacyjnej (z dodatkowymi elementami w środku do zabawy,  przesuwanie zwierzątek w środku daje niesamowitą radość z użytkowania). Dodatkowo poszczególne modele posiadają  ciecz reagującą na światło UV, co podbija efekty świetlne. 

11. Dysk plazmowy 

12. Tuba plazmowa

13. Wytwornica baniek i akcesoria

14. Projektor światła + lustrzana kula 
 
15. Basen suchy z piłeczkami
 
16. Stolik podświetlany LED
 
17. Panel światłowodowy "nerka"
 
18. Lampa z efektem "wody"
 
19. Lampa solna

Sala Doświadczania Świata "SNOEZELEN"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium